CCTV w Londynie

Podczas ostatniego wyjazdu do Londynu zwróciłam mocniej uwagę na wszędobylskie kamery CCTV, choć zwykle nie jestem zbytnio wrażliwa na śledzące mnie oczy kamer, to przyznam, że w tym mieście na kamery trafia się na każdym kroku, co wzbudza szczególne odczucia. Jest to chyba jedno z najbardziej ‘okamerowanych’ miast w Europie.
Zastanawialiście się ile ich tam jest? Wg informacji z portalu http://infographicjournal.com z listopada 2017 i autorki artykułu Irmy Wallace około 500 000 kamer było wtedy zamontowanych w Londynie.
Ilość mieszkańców Londynu to ponad 8,8 mln ludzi. Czyli jedna kamera przypada na ok.17,6 osoby. Przeciętny Londyńczyk dziennie jest „złapany” przez kamery i (najprawdopodobniej) zarejestrowany okoł0 300 razy.
Chcecie zobaczyć jakie są możliwości nowoczesnych kamer CCTV zapraszamy na prezentację HIKVision w poniedziałek 21 maja w ramach Truckshow na Stadionie Inea.
Zapisać się można tutaj! Zapraszamy w imieniu HIKVision i swoim, bo też tam będziemy!
Marka HikVision w Wielkiej Brytanii jest dobrze rozpoznawana i dość popularna.

Poniższa infografika świetnie przedstawia dane związane z monitoringiem wizyjnym z Londynie.

Oczywiście strategiczne pod względem monitorowania w tym mieście jest metro i najpopularniejsze jego stacje, co też ilustruje infografika.

Tutaj natomiast jest na żywo obraz z Oxford Circus:

http://www.trafficdelays.co.uk/oxford-circus-london-cctv-traffic-camera/

Poznań do rozmiarów Londynu nie dorośnie jeszcze długo, albo nigdy, ale na pewno można odnieść się do naszej rzeczywistości patrząc na tamte rozwiązania i trendy. W Polsce gonimy kraje zachodnie w użytkowaniu rozwiązań zabezpieczeń technicznych, w wielu przypadkach nie kroczymy drobnymi krokami, tylko robimy niemal wielkie susy, przeskakując ponad pewnymi rozwiązaniami i od razu kierujemy się do tych najnowszych.
W najbliższych wpisach na naszym blogu będzie nieco więcej szczegółów właśnie o CCTV.
Jeśli są jakieś szczególne aspekty CCTV, które chcielibyście, aby były poruszone, to napiszcie w komentarzu lub po prostu w mailu do nas.

Ingrid Krasnowska
Factor Security

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *